در حال نمایش 4 نتیجه

بلوور (دمنده و مکنده‌ هوا) برقی و شارژی

بی شک دستگاه دمنده و مکنده یکی از کاربردی‌ترین ابزارها در زمینه نجاری است. این دستگاه که به بلوور نیز معروف است، با گردش موتور خود فشار زیادی را به هوا منتقل کرده تا با دمیدن هوا گرد و غبار و براده‌های چوب را بزداید، یا به صورت ایجاد فشار منفی، مکش پرقدرتی را انجام داده تا پسماند جمع‌آوری شود.
دستگاه‌ دمنده و مکنده براساس این 3 نوع عملکرد به صورت فقط دمنده، فقط مکنده (جاروبرقی صنعتی) و دمنده و مکنده با هم، تقسیم می‌شوند. این عملکرد‌ در حوزه کامپیوتر نیز جهت پاک‌ سازی کیس‌ها‌ و رک‌های سرور استفاده می‌شود. خرابی‌های چشمگیری از نفوذ گرد و غبار در تجهیزات رایانه ای بوجود می‌آید، لذا نیاز به استفاده دوره‌ای از این دستگاه در مراکز کامپیوتری است که برای این منظور از مکنده (جاروبرقی صنعتی) نیز می‌توان استفاده کرد اما احتمال آسیب رسیدن به قطعات کامپیوتری بوده پس بهتر است در این مورد از دمنده استفاده شود. همچنین ازاین دستگاه برای زدودن گرد و غبار از موتور و قطعات خودرو، تمیز کردن محوطه کارگاه‌ها و منازل، جمع آوری برگ‌های خشک حیاط، تمیز کردن پرده، لوستر و حتی باد کردن وسایل بادی می‌توان بهره برد.

بلوورها در سایز‌، دور موتور و میزان مکش‌های متفاوتی طراحی می‌شوند و حتی در صنایعی مثل: صنعت سیمان، تصفیه‌ی آب و فاضلاب، غذا و دارو، محیط زیست، معادن، فلزات، سنگ و صنایع دیگر نیز انواع صنعتی آن‌ها کاربرد دارد. برای مصارف کارگاهی و خانگی از بلوور‌های سایز متوسط و کوچک از نوع شارژی و برقی استفاده می‌شود که به دلیل استفاده از برق شهر به عنوان منبع تغذیه خود کاربری آسانی دارند.

هنگام خرید بلوور به چه نکاتی دقت کنیم؟

به طور کلی اولین نکته، خرید برحسب نیاز است، اما سرعت و قدرت موتور مهمترین نکته در هنگام خرید یک بلوور است. در بعضی دستگاه‌ها کلیدی برای تنظیم سرعت دمندگی و مکندگی نیز تعبیه شده است. وزن دستگاه نیز از خصوصیات مهمی است که بایستی مد نظر قرار گیرد، زیرا اثر زیادی بر سهولت در جابجایی و استفاده از دستگاه توسط کاربر دارد. در بیشتر مدل‌ها نیز کلید قفل ایمنی برای دستگاه طراحی شده تا در استفاده‌های طولانی مدت مشکلی برای کاربر ایجاد نکند. علاوه بر آن‌ها معمولا یک جایگاه نصب کیسه نیز دارند تا گرد و غبار و پسماند مکش شده در آن کیسه جمع شود.
مجموعه روناس ایران تمامی دستگاه دمنده و مکنده پروتک و رمو را با بهترین قیمت برای شما مشتریان عزیز فراهم کرده است.